Domček radosti a tvorivosti pre deti

Takto sme celé leto 2008 a 2009 tvorili v Detskom areáli na Aničke v Košiciach, v Domčeku radosti a tvorivosti... v roku 2010 a 2011 na novom mieste v záhrade Materského centra Delfínik, v Košiciach.

V našom letnom Domčeku radosti som bola pre deti teta Janka a spolu sme si vytvorili krásne darčeky a ozdôbky, užili si kopec dobrej nálady, úsmevov a radosti.

Pokračovaním tejto myšlienky je dielnička miniDomček radosti a tvorivosti pre najmenšie detičky. Nájdete ju v materskom centre Delfínik na Laboreckej 2 v Košiciach.


♥ Uskutočnené akcie ♥

Fotografie z mojich najnovších uskutočnených podujatí s deťmi nájdete vo fotogalérii www.mcdelfinik.sk

miniDomček radosti a tvorivosti

Slniečko nám spríjemnilo chvíle a my sme si s radosťou ozdobili sladké voňavé medovníčky a naučili sa tvarovať dobrôtky z cesta. Deťom sa to zapáčilo natoľko, že hneď mamkám plánovali spoločné domáce predvianočné pečenie.

miniDomček radosti a tvorivosti

Všetkým mamičkám aj detičkám učarovali farebné paličky, z ktorých sme vytvorili pestrofarebné slniečka a nápaditých panáčikov do izbičky.

miniDomček radosti a tvorivosti

Každý z nás prejavil svoju tvorivosť pri vytváraní mandaly z prírodných materiálov ako gaštany, jabĺčka, vetvičky ... a niektoré mamičky si vzali domov zasadiť nezvyčajne veľké orechy.

Letný Domček radosti a tvorivosti 2009

Deti si v našom Domčeku na Aničke počas celých prázdnin vytvárili kapsičky, keramické hviezdičky, panáčikov, nálepky na sklo, kvietky, obrázky, korálky, zrkadielka... Boli veľmi šikovné, uvoľnené a úprimné. Záver prázdnin sme oslávili tombolou s prekvapeniami a prianím stretnúť sa pre radosť a tvorivosť o rok v Domčeku opäť.

Ďakujem deťom za úprimný záujem, mojej sestre Danke za spoluprácu a sponzorom, firmám Montrúr s.r.o. Košice a EKO - KONŠTRUKTA PZ, spol. s r.o za finančnú podporu podujatia.

miniDomček radosti a tvorivosti

Zamrznutými farbami sme si ochladili ruky a omachuľkovali spoločný obrázok. Pekné letné počasie nám dovolilo vyzuť si topánky a v spoločnom šantení dupotať a robiť stopy na chodník.. A trpezlivé dievčatká si ešte urobili aj pekné korálky ako ozdobu.

miniDomček radosti a tvorivosti

Najväčší úspech malo zatĺkanie farebných kolíčkov do polystyrénu. Deti sa predbiehali v predstavách, čo vytvorili. Bol to stroj na cukrovú vatu spolu s chlpatými farebnými anténkami. K tomu stačilo pridať pár originálnych odliatkov, ktoré deti s radosťou a veľkou fantáziou prizdobili.

miniDomček radosti a tvorivosti

Užili sme si veľa zábavy s farebnými bublifukmi, ktoré deti fúkali na papier a tak vytvárali krásne farebné machuľky. Tiež sme si skúsili trhanie a jednoduché tkanie z rôznych materiálov.

Deň Zeme v Materskom centre Delfínik

Na dvore pri peknom počasí sme si pripomenuli množstvo plastov, ktoré denne používame. Väčšie deti z vrchnáčikov poskladali modrého delfínika a iné pestré obrázky a najmenšie detičky si v piesku vytvárali mozaiky. Ockovia sa s veľkým úsilím a v dobrej nálade pustili do stavby domčeka na preliezanie z plastových fliaš, a mamičky zdobili šnúry z nastrihaných farebných plastových tašiek.

miniDomček radosti a tvorivosti

Ako sme sľúbili, objavili sme neviditeľnú kresbu a spolu sme vytvorili spoločný obrázok z farebných štvorčekov. Deti ho ešte prizdobili otlačkami svojich zafarbených prstov a vznikol pestrý obrázok, ktorý sme poslali do celoslovenskej súťaže o najkrajší detský domček.

miniDomček radosti a tvorivosti

Aj bábätká "ochutnali" želé farby z ktorých sme vytvárali pestré húseničky a priezračné chobotničky plávajúce vo vode. Pridal sa k nám aj šikovný otecko, ktorý inšpiroval deti k maľovaniu svojím farebným obrázkom z krepových papierov.

Lyžiarsky prázdninový minikurz pre deti

Na objednávku nám v Kavečanoch vyšlo výborné lyžiarske počasie. Milé deti od 6 do 12 rokov plné odhodlania a chuti niečo nové sa naučiť nám, aj rodičom urobili veľkú radosť svojimi pokrokmi v lyžovaní. S veľkým úspechom všetky deti zvládli záverečné preteky v slalomových bránkach, za čo boli odmenené gratuláciami a diplomami. Fajn, príjemný deň. Ešte raz gratulujeme!

Teta Janka a teta Danka.

miniDomček radosti a tvorivosti

Netradične sme sa v zime potešili tvarovaním, máčaním a obrázkami z piesku a zároveň aj najmenšie detičky zvládli navliekať ozdobné korálky pre seba aj pre mamičky.

miniDomček radosti a tvorivosti

Bola to milá hodinka plná zábavy, smiechu, hry a tvorivosti s mamičkami a detičkami. Z vetvičiek, jabĺčok, gaštanov, kamienkov a "kukuričného snehu" sme vytvorili spoločne pekný obrázok. Keď sa deti potešili z toho čo vytvorili, dovolili sme im postúpať a vyváľať sa v prírodnom obrázku do sýtosti.

Letný Domček radosti a tvorivosti 2008

Radosť, tvorivosť a pekné prázdniny pre deti. Uprostred prírody, aj keď v meste. To bolo mojím cieľom, keď som vymýšľala Domček radosti a tvorivosti. Celé leto sme v Detskom areáli na Aničke vytvárali milé drobnosti, ktorými deti potešili seba, aj svojich najbližších. Záver leta sme si spestrili tombolou a tiež farebnými otlačkami rúk na pamiatku.